ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը մասնակցել է Քաղաքացու օրվան նվիրված տոնակատարությանը
Ապրիլի 27-ին Հայաստանում առաջին անգամ նշվել է Քաղաքացու օրը: Առավոտից հանրապետության մարզերում եւ մայրաքաղաքում մեկնարկել են տոնին նվիրված միջոցառումներ: Երեւանում տոնական արարողություններին մասնակցել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Շնորհավորելով ՀՀ քաղաքացիներին տոնի առթիվ՝ խորհրդարանի նախագահը նշել է, որ այսօր ամրապնդվում են այն արժեքները, որոնք դրված են նախորդ տարի Հայաստանում տեղի ունեցած հեղափոխության հիմքում եւ ամրագրված ՀՀ Սահմանադրությամբ: Արարատ Միրզոյանը կարեւորել է քաղաքացիների իրավունքները, ազատություններն ու դրանց պաշտպանությունը: «Հեղափոխությունն իսկապես քաղաքացու հաղթանակն է, եւ այս տոնը կոչված է ամրապնդելու ու արժեւորելու այդ հաղթանակը»,-նշել է ԱԺ նախագահը:
Արարատ Միրզոյանն ընտանիքի անդամների հետ շրջել է Երեւանի փողոցներով: Ազատության հրապարակում նա դիտել է փոքրիկ նկարիչների կավճե ստեղծագործությունները, ծանոթացել տոնին նվիրված ցուցադրություններին, հետեւել ցուցադրական սուսերամարտին, շախմատ խաղացել 7-ամյա Գոռ Հարությունյանի հետ: ՀՀ ԱԺ նախագահը զրուցել եւ լուսանկարվել է քաղաքացիների ու Հայաստան այցելած զբոսաշրջիկների հետ:

А.Мирзоян принял участие в праздновании Дня гражданина
27 апреля в Армении впервые отмечался День гражданина. С утра в столице и областях республики стартовали праздничные мероприятия. В Ереване в праздничных церемониях принял участие Председатель НС А.Мирзоян.
Поздравив граждан страны с праздником, спикер НС отметил, что тем самым укрепляются традиции, заложенные революцией прошлого года в Армении и закрепленные Конституцией РА. А.Мирзоян подчеркнул важность прав, свобод и защиты граждан. “Революция – действительно победа гражданина, и этот праздник призван укрепить и оценить эту победу”, - отметил Председатель НС.
А.Мирзоян с членами семьи прогулялся по улицам Еревана. На площади Свободы он наблюдал за работой маленьких художников, с выставками в честь праздника, сыграл в шахматы с семилетним Г.Арутюняном. Спикер парламента побеседовал и сфотографировался с гражданами и посетившими Армению туристами.